Coaching

Czym jest i dla kogo jest coaching?

Coaching to proces kilku (nastu) spotkań ukierunkowany na wsparciu Klienta w realizacji celów w ważnych dla niego obszarach życia – osobistego lub zawodowego. Sięgamy po coaching, kiedy odnajdujemy w sobie trudność albo na etapie decyzji życiowej, czyli szukamy odpowiedzi na pytanie „czego naprawdę chcę?” (np. odejść z pracy, założyć własny biznes), albo na etapie jej realizacji (nie wiemy jak, nie umiemy się zmotywować albo wytrwać z postanowieniu). Coaching bazuje przede wszystkim na zasobach Klienta, jego wiedzy o sobie i potencjałom, które mogą być aktywowane w tym procesie. Wiele w nim pytań, które często otwierają oczy, dają nowe wglądy poprzez odkrywanie nieoczywistych perspektyw i możliwości, które wcześniej nie były uruchomione.

Niezawodną siłą coachingu i jego największą wartością jest:

  • Wsparcie coacha – drugiej osoby, która pomaga Ci przystanąć, znaleźć jasność w sobie, zobaczyć sprawy z nowej perspektywy
  • Odkrycie w sobie nowych możliwości, zasobów i sposobów działania
  • Mieć stałe wsparcie przez okres 3-4 miesięcy w trakcie zmiany, co pomaga utrzymać motywację i działanie oraz mieć w tym czasie realnego partnera w zmianie, nastawionego na regularne wspieranie Cię. Do tego to na reszcie rzadko dostępny a regularnie zaplanowany czas na własny, ukierunkowany rozwój.

Dobry coaching to także dobra relacja coachingowa, w której chcesz, aby wybrana coach była osobą, z którą poczujesz się dobrze, bezpiecznie, będzie mieć interesujący Cię poziom energii i będziesz mógł/a być w tej relacji sobą.

Moje doświadczenie

Pracuję coachingowo od 2018 roku. Wsparłam kilkudziesięciu klientów i zrealizowałam kilkaset godzin coachingowych. Jestem certyfikowaną coach ICC (nr. Licencji 13909), Coachem Choice Theory (2020) oraz członkinią EMCC, w trakcie akredytacji PCC. Swoja pracę regularnie superwizuję u licencjonowanej superwizorki coachingu – Agnieszki Kaseji. Zapewnia to wysokie standardy mojej pracy. W swojej pracy opieram się o Kodeks etyki EMCC, gwarantujący pełną poufność i wysoce profesjonalne podejście.

Moje podejście coachingowe oraz rodzaje coachingu (business coaching, life coaching, coaching kariery czy antykariery) znajdziesz TUTAJ, pod moją drugą marką Choice Coaching,

Przebieg procesu coachingowego.

Na pierwszej sesji zdefiniujesz swoje cele coachingowe. Omówimy kontrakt między nami, zasady współpracy oraz zasady etyczne. Kolejne sesje będą skupione na omawianiu sposobów realizacji celów coachingowych, choć może zdarzyć się tak, że pojawi się inny, odrębny cel na „daną sesję”, co jest również elementem procesu. Coaching powinien zamknąć się w przedziale 4-10 sesji. Czasem stosuję dorażnie tzw. „razor coaching” czyli pojedyncze sesje skoncentrowane na kierunkowym rozpracowaniu konkretnego wyzwania, lub tzw. „poukładaniu sobie w głowie”.

Jeśli interesuje Cię coaching Poznań – zapraszam na proces stacjonarny i/lub hybrydowy. Jeśli interesuje Cię coaching on-line – chętnie spotkam się z Tobą na platformie ZOOM, Teams, Skype czy Face Time.

Celem umówienia się na sesje on-line, sprawdź moją dostępność w Calendly.

Cennik:

Sesje indywidualne dla osób prywatnych, zarówno w kategorii coaching Poznań czy coaching on-line, w zakresie life coachingu, coachingu kariery czy business coachingu zależą od długości trwania sesji:

  • Sesje 60 min – 280zł
  • Sesje 90 min – 380zł

Komentowanie jest wyłączone.